сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Русија се воздржа од санкции против САД

putin

Поврзани вести

Русија ќе се воздржи од наметнување на санкции против САД и од воведувањето на визен режим со Украина, изјави рускиот претседател Владимир Путин, пренесе „Интерфакс“.

„Што се однесува до американските санкции и воведување на визен режим од Украина, мислам дека треба да се воздржиме од одмазднички мерки, барем засега. Ова најмногу важи за визниот режим со Украина, затоа што ако го воведеме, ќе настрадаат милионите невини Украинци кои работат во Русија, за да им помагаат на своите семејства. Не треба да го правиме тоа“, рече уште Путин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести