петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Русија во паника: Евакуиран Црвениот плоштад

Moscow, Red Square

Поврзани вести

По новата експлозија во Волгоград, паника завладеа во Москва. Црвениот плоштад привремено  бил евакуиран поради сомнителна чанта.

Откако бил забележан сомнителниот предмет, полицијата во Москва, веднаш го евакуирала целиот плошта, кој инаку е најпрометен дел од градот, а околу целото подрачје е поставен полициски кордон.

Но, набрзо било откриено дека сомнителната чанта ја оставила ментално болна жена и целиот плоштад набрзо бил отворен.

Претходно, во рускиот град Волгоград утрово е изведен уште еден терористички напад, еден ден откако жена самоубиец извела напад на железничка станица во тој град.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести