вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Русин се возел со такси од Виена до Дубровник, па не ја платил сметката

taksi las vegas

Поврзани вести

Хрватската полиција уапси маж од Русија кој од Виена до Дубровник се возел со такси, а потоа не ја платил сметката.

Тој на четврти мај користел такси услуга за превоз од Виена до Дубровник, за по доаѓањето во Дубровник, под изговор дека ќе оди до банкомат, da се одалечи во непознат правец не плаќајќи ја сметката. Русинот му останал должен на таксистот 1.000 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести