среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Русите ги пречекаа олимпијците со скапи подароци

sochi-winter-olympic-games-fashion-style-the-style-ref-fashion-sports-blog

Последни вести

Организаторите на Зимските олимоиски игри во Сочи (7 – 23 февруари) нема да им доделат медали на сите спортисти, но затоа со богати подароци ги пречекаа при нивното доаѓање во Олимпиското село. Русите ги пречекаа олимпијците со најновиот модел на мобиле телефон “Самсунг”, кој е еден од главните спонзори на најголемиот спортски настан.

Меѓутоа, со подарокот организаторите не ги сокрија недостатоците на два дена до стартот на игрите. Многу работи се’ уште не се завршени, а има и многу нечисти места.

Но, олимпијците не можат да се пожалат на сончевото време. Повеќето од нив веќе ги направија првите тренинзи, а натпреварувачите во алпските дисциплини имаа привилегија да бидат сместени веднаш до патеката на која ќе се натпреваруваат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести