четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Русите шокирани од Евгениј Плушенко

85495084652fdfd3991c3d087496916_w640

Поврзани вести

Рускиот натпреварувач во уметничко лизгање Евгениј Плушенко, кој го освои златниот медал во екипна конкуренција, поради повреда на грбот ги заврши своите настапи на Зимските олимписки игри во Сочи.
Русинот по соопштување на одлуката за неговото повлекување изјави дека не знае дали ќе ја продолжи кариерата.

На загревањето, Плушенко се обидел да изведе неколку пируети, но по скоковите лошо се приземјил, а на неговиот тренер и му рекол дека ја обновил повредата.
 Плушенко освен медалот во Сочи на Олимпијадите има освоено и злато во Торино 2006 и сребро во Ванкувер 2010 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести