четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Руска маст од три состојки: За десет дена ќе заборавите на болеста

Оваа лековита руска маст можете да ја користите за лекување бронхитис, отитис, ангина, отоци, изгореници, модринки, отворени рани, како и низа женски болести, хемороиди, па дури и гангрена.

ruska-mast-650x396

Последни вести

Оваа лековита руска маст можете да ја користите за лекување бронхитис, отитис, ангина, отоци, изгореници, модринки, отворени рани, како и низа женски болести, хемороиди, па дури и гангрена.

Кога на еден популарен руски сајт за алтернативна медицина беше објавен рецептот за оваа маст сите полудеа за него. Тоа воопшто не е чудно, затоа што истата е мошне едноставна за подготовка, а е навистина ефикасна и може да лекува голем број болести.

Оваа лековита маст можете да ја користите за лекување бронхитис, отитис, ангина, отоци, изгореници, модринки, отворени рани, испукана кожа на рацете и нозете, воспаление на јајници, трофички чирови и низа женски болести.

Во зависност од болеста, што се однесува до надворешната употреба маста треба да ја мачкате, да ја ставате како облога или да ја втријувате. Може да се користи и за внатрешна употреба – половина лажичка три пати дневно пред оброк.

Како да ја подготвите чудотворната руска маст…

Најчитани вести