понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Руската Црноморска флота ги почитува меѓународните договори

putin-flota

Поврзани вести

Руската Црноморска флота строго ги почитува меѓународните договори, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

„Во врска со тврдењата за прекршување на основните договори за Црноморската флота од руска страна, изјавуваме дека во сегашната комплицирана ситуација, Црноморската флота на Русија безусловно се придржуваат кон склучените договори“, се наведува во соопштението на руското Министерство за надворешни работи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести