четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Руската полиција уби четворица екстремисти во Северен Кавказ

ruska policija

Последни вести

Руската полиција уби четворица ислмистички екстремисти осомничени за различни прекршоци, пренесе „РИА Новости“.

Полицајците опколиле приватна куќа во која престојувале екстремистите во Република Дагестан, на 600 километри од градот Сочи.

Рускиот претседател Владимир Путин нареди безбедносните сили да се во највисок степен на готовност, откако неколку недели пред Олимпијадата во Сочи бомбаши-самоубијци убија најмалку 37 лица во јужниот руски град Волгоград.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести