сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Руски астролог предвидел Трета светска војна во 2014

astrolog

Поврзани вести

Познатиот руски астролог Павел Глоб пред три години имал излагање кое некои го толкуваат како предвидување дека во 2014 ќе започне Трета светска војна.

Станува збор за обраќање на Глоб на Конференција на астролози, шамани и парапсихолози одржана на 25 март 2011 година во Москва.

Сега многумина неговите „предвидувања“ ги поврзуваат со актуелните случувања, стравувајќи дека кризата во Украина би можел да предизвика Трета светска војна, доколку во конфликтот се вмешаат меѓународната заедница и големите светски сили како САД и Велика Британија.

Некои „толкувачи на предвидувањата“ на Глоб пак сметаат дака тој ги предвидел и трите авионски несреќи кои се случија изминативе десетина дена.

– Оваа (2014) година во светот ќе се случат војни, но се ќе биде в ред во нашата земја, освен во текот на летото. Летото ќе биде тешко. Ќе имаме три затемнувања во јуни и јули. Вкупно шест во текот на годината. Ваква катастрофална година имавме и кога се распадна Советксиот сојуз, вели Глоб во „предвидувањето“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести