понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Руски авион без дел од моторот летал од Москва до Киев

ruski_avion

Последни вести

Авион од типот „Сухој суперџет 100“ на руската авиокомпанија „Аерофлот“ останал без дел од моторот за време на полетувањето од московскиот аеродром Шереметјево, но проблемот бил  воочен дури по слетувањето во Киев, објави руската агенција ТАСС.

– Овој инцидент навистина се случил, но тоа не влијаело на безбедноста за време на летот, изјавуваат соговорници за ТАСС.

Иако делот од моторот паднал на аеродромот во Москва тоа било забележано дури во Киев, за време на техничкиот преглед пред враќањето во Москва.

Најчитани вести