вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Руски Миг-31 се урна во Сибир

Причина за падот на авионот веројатно бил технички дефект, наведе Министерството.

Руски Миг-31 се урна во Сибир

Руски Миг-31 се урна во Сибир

Последни вести

Руски борбен авион Миг-31 се урна денеска за време на обука во регионот Краснојарск на истокот на Сибир, но екипажот на време се катапултирал и безбедно се спуштил на земја, соопшти Министерството за одбрана во Москва.

Причина за падот на авионот веројатно бил технички дефект, наведе Министерството.

Авионот се урнал во шумски предел околу 40 километри од градот Канск.

Двочлениот екипаж се катапултирал и безбедно се спуштил на земја, по што воспставил радио контакт со својата команда, наведе руското Министерство за одбрана.

Најчитани вести