четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Руски милијардер заинтересиран за црногорскиот комплекс „Свети Стефан“

Црногорскиот портал „Вјести“ објави дека од повеќе извори има потврда дека Дороњин кој на почетокот на мај и официјално стана мнозински сопственик на синџир на хотели „Аман група“, која е хотел оператор на „Градот - хотел Свети Стефан“ и „Вили Милочер“, изминатите десет дена интензивно разговарал со клучни луѓе во „Adriatik propertis“.

sveti stefan

Последни вести

Рускиот милијардер Владислав Дороњин почна преговори со бизнисменот Петрос Статис за преземање или партнерство во компанијата „Adriatik propertis“, објавиа весниците во Црна Гора.

„Adriatik propertis“ е закупец на елитниот црногорски хотелскиот комплекс „Свети Стефан – Милочер“.

Црногорскиот портал „Вјести“ објави дека од повеќе извори има потврда дека Дороњин кој на почетокот на мај и официјално стана мнозински сопственик на синџир на хотели „Аман група“, која е хотел оператор на „Градот – хотел Свети Стефан“ и „Вили Милочер“, изминатите десет дена  интензивно разговарал со клучни луѓе во  „Adriatik propertis“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести