петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Руски воени бродови извршиле напади врз Исламска држава

islamska drzava

Поврзани вести

Четири руски воени бродови синоќа извршиле ракетни напади од Каспиското Море врз објекти на инфраструктурата на Исламска држава во Сирија, соопшти руското Министерство за одбрана.

Цел на ракетните напади биле фабрики за производство на оружје и експлозиви, командни центри, складишта за муниција и кампови за обука, се додава во соопштението.

Најчитани вести