сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

Познати причините за падот на рускиот Ербас

Познати причините за падот на рускиот Ербас. Истрагата покажа дека во авионот имало бомба.

avion ruski

Поврзани вести

Познати причините за падот на рускиот Ербас. Истрагата покажа дека во авионот имало бомба.

Рушењето на рускиот патнички авион на Синајскиот полуостров е последица на терористички напад, изјави шефот на Федералната безбедносна служба Александар Бортников, пренесува „Раша тудеј“.

Тој на претседателот…

Најчитани вести