петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Руските специјалци стигнаа во Србија

Заменикот на руското министерство, Едуард Чижиков, кажал дека руските спасувачи ќе останат во Србија онолку колку што ќе биде потребно.

srb

Поврзани вести

Авион на Министерството за вонредни состојби со 70 спасувачи пристигна денеска во Србија.

Заменикот на руското министерство, Едуард Чижиков, кажал дека руските спасувачи ќе останат во Србија онолку колку што ќе биде потребно. 


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести