четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Руското МНР негира дека во Источна Украина има редовни руски војници

rusija

Последни вести

Портпаролот на руското Министерство за одбрана генерал-мајор Игор Конашенков денеска изјави дека во Украина нема редовна руска војска.

– Во Украина нема никакви редовни руски војници, да не зборувам за воени тактички групи, истакна Конашенков.

Изјавата е дадена како одговор на обвинувањата на украинскиот претседател Петро Порошенко дека во Источна Украина се наоѓаат 9.000 руски војници.

Најчитани вести