четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Руслана дел од новата Влада во Украина?

ruslana

Поврзани вести

Познатата украинска пејачка Руслана, може да стане дел од новата Влада на Украина, пренесе весникот „Аргументи и факти“, повикувајќи се на пратеникот од партијата „Баткивштина“, Андреј Павловскиј.

Пратеникот истакна дека Руслана, која беше активен учесник во антивладините протести во Киев, може да влезе во новиот кабинет, како претставник на граѓанското општество.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести