Крими хроника

Рзбојници со нож и секира сакале да ограбат вработен во „Макпетрол“

Рзбојници со нож и секира сакале да ограбат вработен во „Макпетрол“

На автопатот Скопје-Гевгелија во близина на селото Башино, во бензинската пумпа на „Макпетрол“,околу 3 часот по полноќ  две маскирани лица со закана со нож и секира се обиделе да извршат разбојништво над вработениот во пумпата, а откако тој им се спротивставил, разбојниците побегнале
Велешката полиција го пронашла едното лице кое се обидело да изврши кражба, а  се преземаат мерки  за пронаоѓање и на другото лице.