сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Рзбојници со нож и секира сакале да ограбат вработен во „Макпетрол“

Велешката полиција го пронашла едното лице кое се обидело да изврши кражба, а се преземаат мерки за пронаоѓање и на другото лице.

download (1)

Поврзани вести

На автопатот Скопје-Гевгелија во близина на селото Башино, во бензинската пумпа на „Макпетрол“,околу 3 часот по полноќ  две маскирани лица со закана со нож и секира се обиделе да извршат разбојништво над вработениот во пумпата, а откако тој им се спротивставил, разбојниците побегнале
Велешката полиција го пронашла едното лице кое се обидело да изврши кражба, а  се преземаат мерки  за пронаоѓање и на другото лице. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести