среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 46

Саат кулата во Прилеп обвиена во македонските бои-црвено-жолто За заедничка Македонија (ФОТО)

saat-kula

Поврзани вести

Иницијативата „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ продолжува да расте и да се зголемува, денеска саат кулата во Прилеп блесна во црвено-жолто, а поддржувачите на иницијативата „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ ги развеаја македонските знамиња и низ целиот град.

Граѓанската иницијатива „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ продолжува со мирните протести, а граѓаните ќе кажат ДА за унитарна Македонија и НЕ за двојазичност, кантонизација, промена на Устав, знаме, државен грб.

Најчитани вести