недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

САД: Четири деца настардаа во пожар во Филаделфија

filadelfija

Поврзани вести

Во пожар кој изби во една куќа во југозападниот дел на Филаделфија и брзо се прошири, настрадале четири деца, а биле запалени и неколку околни куќи.

Но, се уште нема официјална бројка колку луѓе се повредени  во огнената стихија која уништила осум куќи во низа, а зафатила вкупно 10 куќи.

Пожарот избил рано утринава, а бил локализиран за еден час.

Причината за пожарот не е позната наведува АП.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести