понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

САД ги укинуваат трговските и инвестициските преговори со Русија

rusija sad

Поврзани вести

САД ги укинуваат трговските и инвестициските преговори со Русија поради настаните во Украина, соопштија од прес-службата на трговскиот претставник на САД, Мајкл Фром, пренесе „РИА Новости“.

„Ги запревме претстојните преговори со Русија за трговијата и инвестициите, што беа наменети за да ги активираат економските врски меѓу земјите“, истакнале од прес-службата.

Претходно Пентагон соопшти дека од истата причина САД ја замрзнуваат воената соработка со Русија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести