понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 74

САД го осудија нападот на рускиот амбасадор во Турција

Стејт департментот со пофалби за УБК во борбата против тероризмот

Стејт департментот со пофалби за УБК во борбата против тероризмот

Последни вести

САД го осудија нападот на амбасадорот на Русија во Турција, Андреј Карлов на отворањето на руска изложба на фотографии во Анкара,соопшти Стејт департментот.

„Го осудуваме било кој облик на насилство, без оглед од каде потекнува“, соопштено е од Вашингтон.

Руската новинска агенција РИА извести дека амбасадорот починал.

 

 

Најчитани вести