понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

САД извршија нов воздушен напад врз џихадисти во Ирак

borbeni-avioni-brazil

Поврзани вести

Нов воздушен напад на САД врз позиции на борци од џихадистичката група „Исламска држава“ во Ирак.

Во нападот се уништени 16 воени возила на исламистите.

Централната команда на американската армија објави дека бомбардирањето е извршно врз цели во близина на најголемата брана во Ирак, во близина на Мосул.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести