сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 21

САД по 50 години повторно со амбасада во Куба

133361379

Поврзани вести

Обама го именуваше Де Лорентис, кој работеше како висок функционер на САД во Хавана веќе една година, од кога се обновени односите меѓу САД и Куба.

Најчитани вести