понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

САД пресретнале шест руски воени авиони кај Алјаска

borbeni-avioni-brazil

Поврзани вести

Шест руски воени авиони  во петокот влегле во зоната на американската воздушна одбрана во близина на Алјаска.

Таму тие биле пресретнати од американски и канадски борбени авиони.

Руските авиони ја напуштиле областа без никакви инциденти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести