Свет

САД пресретнале шест руски воени авиони кај Алјаска

САД пресретнале шест руски воени авиони кај Алјаска

Шест руски воени авиони  во петокот влегле во зоната на американската воздушна одбрана во близина на Алјаска.

Таму тие биле пресретнати од американски и канадски борбени авиони.

Руските авиони ја напуштиле областа без никакви инциденти.