недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

САД: Расте бројот на жртви на лизгање на земјиште, досега 24

Бројот на жртви се искачи на 24, додека 176 лица се водат за исчезнати.

Washington Mudslide

Поврзани вести

Спасувачите откриле две тела, а лоцирале уште осум под рушевините предизвикани од лизгањето на земјиште пред четири дена во американската држава Вашингтон.

Со тоа бројот на жртви се искачи на 24, додека 176 лица се водат за исчезнати.

Полицијата стравува за судбината на лицата кои се водат за исчезнати, верувајќи дека бројот на загинати речиси ќе се дуплира. Спасувачката емисија продолжува, надежта ќе се најдат преживеани е се помала.

Ѕид од кал, камења, раскоранти дрва и многу рушевини по лизгањето на земјиштето во кое се уништени 49 домови и дел од автопатот  во руралниот дел на Вашингтон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести