четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

САД размислуваат за санкции за физички лица во Украина

stejt department

Поврзани вести

Соединетите Американски Држави ја разгледуваат можноста за наметнување санкции против одделни физички лица во Украина, кои ќе бидат насоечни кон оние кои се одговорни за насилствата, јавува РИА Новости пренесувајќи изјава на претставник на американскиот Стејт департмент, Мари Харф.

„Ние ја разгледуваме можноста за санкции, но се уште не можеме да ги објавиме. Тече процесот на оценка, треба да бидат утврдени одговорните за употребата на насилство“, вели Харф.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести