Свет

САД: Силни дождови и ветрови – три лица загинаа во Висконсин (ВИДЕО)

САД: Силни дождови и ветрови – три лица загинаа во Висконсин  (ВИДЕО)
САД: Силни дождови и ветрови - три лица загинаа во Висконсин
Бури со грмотевици, леден дожд и ветрови со огромна јачина го зафатија североистокот на САД, а во Висконсин дури донесоа и снег и град, при што три лица го загубија животот.

На ударот на ледениот дожд, кој донесе пролетно невреме во пресрет на католичкиот Велигден, е и Нова Англија, како и појужно, Флорида и делови на Каролина, каде се очекуваат ветрови кои можат да предизвикаат големи штети, пренесува „Ен-би-си њуз“.