среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Саем за вработување денеска во Штип

20130509-rabota

Поврзани вести

Триесет и две компании ќе ги престават потребите за работна сила на саемот за вработување што денеска ќе се одржи во Штип во организација на Агенцијата за вработување на Република Македонија.

На саемот ќе се обрати директорот на АВРМ Влатко Поповски, а предвидено е одржување на панел дискусија за работодавачи, како и инфо средба за млади.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести