петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

САФ ги открија гостите што ќе се појават на вечерашниот концерт

saf

Последни вести

Голем број фанови од цела Македонија се организираат по социјалните мрежи за заеднички да го проследат според нив најважниот концерт на деценијата.

САФ вечерва на радост на нивните поддржувачи , во продажба ќе ги пуштат и репликите на винил плочите, цедињата и демо касетата  од култниот албум „Сафизам“, а ќе може да се купат и маички.

Денеска САФ ги открија и гостите кои ќе се појават на концертот- „Легијата“ и диџеј од Лонндон чие име се уште го држат во тајност. Концертот ќе започне во 21:00, а ќе трае се до 01:00.

5 часа „олд скул“ рап, 5 часа забава и рап едукација. Тоа е она што за вечерва го ветуваат Гоце, Смилен и Пикиспи.

Оние  кои се уште немаат набавено карти, тоа ќе можат да го направат на влезот на Скопски Саем.

Најчитани вести