недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Сајтот на Кремљ нападнат од хакери

kremlj

Поврзани вести

Официјалниот сајт на рускиот претседател Владимир Путин бил нападнат од хакери, соопшти прес службата на Кремљ, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Од таму велат дека во моментов се преземаат сите потребни мерки за обновување на функционирањето на сајтот. Од прес-службата посочија дека ове е најмоќниот напад до сега врз сајтот на Кремљ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести