Свет

Сајтот на Кремљ нападнат од хакери

Сајтот на Кремљ нападнат од хакери

Официјалниот сајт на рускиот претседател Владимир Путин бил нападнат од хакери, соопшти прес службата на Кремљ, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Од таму велат дека во моментов се преземаат сите потребни мерки за обновување на функционирањето на сајтот. Од прес-службата посочија дека ове е најмоќниот напад до сега врз сајтот на Кремљ.