петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Сакајќи да направи совршено „селфи“ го удрила струја од 25.000 волти

selfi1

Поврзани вести

Осумнаесетгодишно момче за влакно се спасил од сигурна смрт, сакајќи да направи совршена селфи фотографија.

М.Н. од Чачак со двајца другари било близу железничката станица, а во еден момент се качил на цистерна со цел да направи совршена селфи фотографија, кога случајно со раката се допрел за жици со висок напон при што го удрила струја од 25.000 волти.

Пријателите веднаш повикале Брза помош, па така момчето било спасено иако има изгореници по телото од втор и трет степен.

Моментално пациентот е во стабилна состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести