понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 47

Сакал да го исчисти плугот, но го прегазил тракоторот

На 30 октомври 2016 година околу 8.30 часот во скопското село Љуботен, обработувајќи нива со трактор, И.А. (53) од истото село, застанал со тракторот сакајќи да ги исчисти плуговите, но бидејќи бил поставен на надолнина, тракторот почнал да се движи.

трактор

Поврзани вести

И.А. се обидел да го запре со раце, но бил соборен на земја, по што тракторот му поминал преку левата страна од градниот кош и ногата. Тој бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски,“ каде му биле констатирани телесни повреди по што бил задржан во одделот за Интензивна нега на понатамошно лекување. Полициски службеници од ПС-Чаир не излегле на местото на настанот, бидејќи член на семејството на И.А. го пренел тракторот од нивата во неговиот дом.

Најчитани вести