недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Сакал да регистрира возило со фалсификувани документи

REGISTarski-tablicki

Последни вести

З.Т.(42 ) од Прилеп О.А.(48), Г.Т.(54)  и Ш.Р. 36)  тројцата од Скопје добија кривична пријава бидејќи фалсификувале исправа, додека  O.А. и Г.Т. сториле и кривично дело  „измама“, а Ш.Р. е пријавен и за „поднесување лажни докази“.

Во текот на 2014 година, откако O.А. и Г.Т. го довеле во заблуда Ш.Р., ветувајќи му дека, за одреден паричен надомест, ќе му обезбедат комплетна документација за регистрација на возилото кое го купил со  германски регистарски таблици во 2000 година. Тие побарале од З.Т. да направи фалсификувана потврда за сообразност, која Ш.Р., иако знаел дека е фалсификувана,  ја употребил како вистинита во „Автосатар еден“ ДООЕЛ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести