четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Сакала да го изненади сопругот, а тој побарал развод

saudi-women-driving-ban

Поврзани вести

Маж од Саудиска Арабија побара развод од својата сопруга откако таа му приредила изненадување – видео снимка на која се гледа како таа вози автомобил.

Жената сакала само да го изненади својот сопруг, но се тргнало во спротивен правец. Во барањето за разводот мажотнавел дека сака да се разведе од сопругата бидејќи ги прекршила законите и обичаите.

Во Саудиска Арабија возењето автомобил им е строго забрането на жените, што во неколку напрати  предизвика демонстрации на храбрите жени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести