среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Сакале да одбранат соученичка, но биле нападнати со нож

noz3

Последни вести

Во дворот на средното техничко училиште во Гостивар, вчера по претходна вербална расправија помеѓу тројца ученици  (од кои двајца се на 18 и еден на 15 годишна возраст) од една страна и од друга страна нивен 17-годишен соученик, дошло до тепачка во која си размениле неколку удари.

 Потоа, од страна на 17-годишниот ученик со нож им биле нанесени расекотини на тројцата ученици.

Повредените ученици се пренесени во Медицинскиот центар Гостивар каде им се констатирани телесни повреди и им е укажана лекарска помош.

Причина за меѓусебната пресметка била тоа што 17-годишниот ученик сакал физички да нападне нивна соученичка.

По целосно докуемнтирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести