петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 15

Шакира и Пике уценети со објавување на нивно секс видео

sakira

Последни вести

Во јавноста се проширија гласини дека наскоро би можело да биде објавено експлицитно домашно видео на славната двојка Шакира и Жерар Пике, пренесуваат шпанските медиуми.

Имено, како што пишува „Диарио Васко“, снимката наводно ја поседува некој поранешен соработник на двојката, кој од нив бара голема сума пари за да не го објави видеото.

Шакира и Жерар се уште не реагираа на гласините, а медиумите тврдат дека е во прашање снимка на која тие имаат секс.

За уцена од ваков вид шпанскиот закон предвидува затворска казна во траење до дури пет години, а во Шпанија дистрибуирање на приватна снимка на штета на друг е исто така казниво со закон.

Голема е веројатноста неименуваниот соработник снимката да ја понуди на странски медиуми, кои за такво нешто најверојатно би платиле огромна сума пари.

Шакира и Жерар се во брак од 2010 година и имаат две деца, Милан и Саша.

Најчитани вести