петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 51

Шакира и Пике не се повеќе заедно?!

Наводно, причина е љубомората на шпанскиот фудбалер, што пејачката веќе не можела да ја поднесе.

shakira-e-pique-sul-red-carpet

Последни вести

Шакира не е повеќе со  Жерар Пике, тврдат светските медиуми. Според нив, најголемата причина е љубомората на шпанскиот фудбалер, што пејачката, наводно, веќе не можела да ја поднесе.

Пејачката требаше да настапува на две доделувања на музички награди, но објави дека поради приватни проблеми нема да може да присуствува и ги откажа настапите.

1shakira5

Менаџерот за односи со јавноста на Шакира засега не ги коментираше озборувањата за разделбата, ниту, пак, причината за откажувањето на настапите. Шакира, која важи за голем професионалец, ваков потег никогаш не направила, коментираат трач-блоговите.

Меѓу другото, се наведува дека разделбата е поради љубомората на Пике, поради која Шакира решила да му стави крај на заедничкиот живот.

Двојката веќе месеци не е забележана заедно во јавност, а на социјалните мрежи одамна немаат објавено заедничка фотографија, нешто по што беа познати.

2sakira

Шакира и Пике се запознаа за време на Светското првенство во фудбал во Јужна Африка во 2010 година. Тие не се во брак, но имаат два сина.

Најчитани вести