среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Салата од сирење

kujna_all

Поврзани вести

1/2 кгр. сирење
1 главица кромид
1 мала лажичка црвен пипep
2 лажички сенф
сол
масло

Исечкајте го кромидот многу ситно. Сирењето изгмечете го добро, ставете го црвениот пипер, измешајте го со ситно сечканиот кромид, ставете го сенфот, посолете ако не е солено сирењето, ставете во чинија, обликувајте ја по желба и украсете ја со парчиња варени јајца.

Најчитани вести