Магазин

ФОТО: Салма Хајек ги покажа облините

ФОТО: Салма Хајек ги покажа облините

Општо познато е дека Салма Хајек има облини, а деновиве докажа дека воопшто не се срами од нив.

salma-2

Се навикнавме на гламурозниот иглед на Салма Хајек на црвениот килим, а на годишнешното доделување на наградите LACMA Film + Art Gala 48-годишната актерка стави акцент на саксапилот.

salma-3

Салма на свеченоста се појави во долга розева тоалета со корсет кој ја нагласуваше нејзината половина и бујното деколте.

Атрактивната актерка беше во центарот на вниманието за време на целата вечер.

salma-4

Таа на свеченоста се појави со нејзиниот сопруг Анри Пино, познат бизнисмен кој се смета за еден од најбогатите Французи.