четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Сам против сите – англиски голман ги прецени своите можности

golman

Поврзани вести

Голманот на англискиот нисколигаш Кингстониан, Роб Толфреј направи инцидент на натпревар од првенството откако влетал на трибината позади неговиот гол со цел да се пресмета со навивачите.

По постојаните навреди кои пристигнувале на Толфреј му дошло преку глава па решил да сам да тера правда.

Како тоа заврши, погледнете сами….

Најчитани вести