сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Нов врел шамар за Заев од Израел

Нов врел шамар за Заев од Израел. Вицепремиерот и министер за внатрешни работи на Израел, Силван Шалом остро го демантираше опозицискиот лидер Зоран Заев.

zoran zaev vo izrael

Поврзани вести

Нов врел шамар за Заев од Израел. Вицепремиерот и министер за внатрешни работи на Израел, Силван Шалом остро го демантираше опозицискиот лидер Зоран Заев за тврдењата на претседателот на СДСМ дека на средбата се разговарало за донацијата од Израел во пари за Македонија, што беше дел од неговите бомби, пишува порталот „Денешен“.

Порталот нагласува…

Најчитани вести