недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Самарас: Грција излегува од магепсаниот круг

samaras

Поврзани вести

Грција излегува од магепсаниот круг, а буџетскиот суфицит на земјата за 2013 година ќе биде поголем за 1,5 милијарди евра, изјавил грчкиот премиер Андонис Самарас во интервју за весникот „Вима“.

Според Самарас средствата од вишокот ќе бидат вратени на пензионерите со ниски примања и униформраните службеници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести