сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Самарас како идеален партнер на Мирослав Клосе

samaras partner klose

Поврзани вести

Претседателот на италијанскиот калчолигаш Лацио, Клаудио Лотито, пред неколку дена изјави дека „светлосините” ќе бидат активни за време на зимскиот преоден рок и дека се потрага по нов напаѓач кој ќе му биде партнер на германскиот интернационалец, Мирослав Клосе.

Во овој момент, прв на списокот со фудбалери кои би требало да се преселат на „Олимпико” за време на зимскиот преоден рок е бомбардерот на актуелниот шампион на Шкотска, Сектик, Гиоргиос Самарас.
Искусниот напаѓач можно е да добие зелено светло за промена на средината веќе во јануари, но заинтересираниот клуб, во овој случај Лацио, ќе мора да испрати официјална понуда не помала од 12 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести