недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Самарџиски дебитираше за Мега Лекс

Неодамна македонскиот репрезентативец потпиша за српскиот состав на Мега Лекс.

Самарџиски дебитираше за Мега Лекс

Самарџиски дебитираше за Мега Лекс

Поврзани вести

Во пријателски натпревар како подготовка новата сезона Мега Лекс го совлада турскиот состав на Пинар Каршијака (кој е учесник во Евролигата) со резултат 73:69.

За најмладиот тим во АБА лигата кој претходно славеше победи над Будуќност и Трабзон, нашиот центар и поранешен играч на МЗТ Скопје Аеродром, Предраг Самарџиски во победата придонесе со четири поени.

Најефикасни беа Симеуновиќ со 19 и Загорац со 18 поени, додека на спротивната страна @двоцифрени@ беа Габриел со 13 и Џастин Картер со 12 поени.

Најчитани вести