четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Самарџиски е подготвен да и помогне на Македонија

samardz

Поврзани вести

Центарот на МЗТ Скопје Предраг Самарџиски ќе биде дел од македонската репрезентација на Eвробаскетот 2015.

Самарџиски преку официјално соопштение веќе го информирал новиот спортски директор на МКФ, Заре Маркоски дека ќе се стави на располагање на селекторот Џикиќ за престојниот настап на Европското првенство.

“Со големо задоволство можам да кажам дека се ставам на располагање на селекторот и на македонската кошаркарска репрезентација со цел што подобро да ја претставам на Европското Првенство 2015” – се вели во официјалното известување на Самарџиски до Заре Маркоски.

Најчитани вести