петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Самарџиски ќе добие околу 200 илјади евра отштета од „Црвена Ѕвезда“

KK-Crvena-Zvezda-KK-Buducnost-11

Поврзани вести

Македонскиот кошаркар Предраг Самарџиски ја тужеше Црвена Ѕвезда бидејќи не му ги исплатиле платите и бонусите кои му ги должат. По пресудата во корист на кошаркарот клубот треба да му исплати 186.660 евра, пишува српски Телеграф.

Самарџиски исто така ги тужел црвено-белите и дека договорот е укинат без основа. Било утврдено дека тие му должат 173.750 евра, плус камата од пет отсто, затоа што долговите не биле исплатени од 26-ти јуни па до сега. Исто така Црвена ѕвезда ќе мора да ги плати и трошоците за судењето кои изнесуваат речиси 12.000 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести