среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Сами Кедира со благ потрес на мозокот, задржан во болница

khedira

Поврзани вести

Играчот за врска во редовите на Реал Мадрид, Сами Кедира се здоби со мал потрес на мозокот, откако имаше жесток судир со фудбалерот на Корнелја, Давид Гарсија.

Натпреварот, кој се играше во рамките на Купот на Шпанија, го добија “кралевите” со 5:0, но сепак тренерот на домашните, Карло Анчелоти повеќе беше загрижен за Кедира отколку што мислеше на победата.

Како мерка на претпазливост, Кедира бил задржан во болница во текот на ноќта.

Најчитани вести