четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Самит за финансиска иднина на регионот во Бечичи

Министрите за финансии на Македонија, Србија, Црна Гора, Словенија, Босна и Херцеговина, Република Српска, Хрватска, Албанија и Косово, во петок во Бечичи, Црна Гора ќе се состанат на самит под насловот „Финансиска иднина на регионот“.

70501

Последни вести

Министрите за финансии на Македонија, Србија, Црна Гора, Словенија, Босна и Херцеговина, Република Српска, Хрватска, Албанија и Косово, во петок во Бечичи, Црна Гора ќе се состанат на самит под насловот „Финансиска иднина на регионот“.

Министрите на самитот ќе разговараат за глобалното влијание на движењето на јавните финансии во регионот. Ќе се разговара и за монетарната политика и системските ризици во банкарскиот сектор.

На учесниците на самитот, економските перспективи во регионот ќе им ги предложи главниот економист на Европската банка за обнова и развој, Ерик Берголф.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести