понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Само минимална предност за Шкендија

FBL-EUR-C3-DRAW

Последни вести

Фудбалерите на Шкендија за запишаа првата победа на европската сцена откако со минимални 2:1 го победија молдавскиот претставник Зимбру во првиот натпревар од 1. квалификациско коло од најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа.

Тетовскиот прволигаш дојде во воство во самиот финиш од првото полувреме со прекрасниот погодок на хрватскиот интернационалец Бојан Вручина. На стартот од второто полувреме Шкендија го зголеми водството со погодокот на Иван Митров.

Почесниот погодок за гостнскиот тим беше дело на Александру Сергиу Гросу, кој во 50 минута успешно го изведе ударот од белата точка.

Реванш дуелот во Молдавија ќе биде одигран на 10 јули.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести